PONIEDZIAŁEK  8.00-18.00

CZWARTEK      9.00-17.00
PIĄTEK        9.00-17.00
SOBOTA        nieczynne

Pruszcz Gd.: Szantowy happening podczas wernisażu prac malarskich dzieci i młodzieży
środa, 15 listopada 2017 12:26

W piątek - (27.10.2017 r. - A.K.K) -w pruszczańskiej bibliotece odbył się wernisaż prac malarskich podopiecznych Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga z Kłodawy Gdańskiej. Dzieci i młodzież, którzy brali udział w

projekcie "Morskie opowieści" przygotowali także widowisko słowno-muzyczne, które zaprezentowali swoim rówieśnikom z Pruszcza Gdańskiego. Na wernisaż prac malarskich swoich podopiecznych połączony z happeningiem Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga z Kłodawy Gdańskiej oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim zaprosili uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 z Pruszcza Gdańskiego. Młodzież z klasy gimnazjalnej - II b i klasy VII B mieli okazję obejrzeć, a nawet wziąć udział, w przygotowanym przez swoich rówieśników, biorących udział w projekcie "Morskie opowieści" - widowisku słowno-muzyczne. Inscenizacja, która pojawiła się w bibliotece sprawiła, że uczestniczy happeningu mogli poczuć się jak nad morzem i łatwiej im było uczestniczyć w widowisku. - Rzec zaczyna się w tawernie - powiedziała przed występem do zgromadzonej młodzieży Ewa Kruglik, przewodnicząca Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga w Kłodawie Gdańskiej. - Głównymi bohaterami dzisiejszego spotkania są aktorzy, młodzież gimnazjalna z ostatnich klas podstawówki, tak jak wy, i starsi trochę, którzy już wyszli z gimnazjum, a z którymi pracuję już od lat. Z różnych wsi, z różnych rodzin, także osoby niepełnosprawne. Całą część śpiewaną opracowała Ela Kruglik i mocno się napracowała z młodzieżą żeby im to dobrze wyszło. Ale dzisiaj aktorami jesteście także i wy. Po występie uczestniczy happeningu mogli obejrzeć prace malarskie podopiecznych stowarzyszenia, które powstały m.in. podczas dwóch wakacyjnych wyjazdowych plenerów nad morze. - Malować może każdy. Nasz dzisiejszy kapitan jest częściowo sparaliżowany. Ale pięknie maluje jedną ręką. - powiedziała Ewa Kruglik. - Jeżeli człowiek chce, bardzo chce, to w zasadzie każdy potrafi. Pamiętajcie, nie ma takiej rzeczy, która by dla was nie była osiągalna. Jeżeli założycie sobie jakiś plan, jeżeli będziecie do celu uparcie dążyć to wszystko osiągniecie. Na wystawie są też prace młodszych dzieci, np. 6-letniej Tereski. Najlepsza praca to "Żurawie w Nowym Porcie" 17-letniego Kuby, który w tym roku rozpoczął naukę w Technikum Ogrodniczym w klasie Architektura Zieleni.

Autor tesktu: Danuta Strzelecka Naszemiasto.pl

Tekst: http://pruszczgdanski.naszemiasto.pl/artykul/pruszcz-gd-szantowy-happening-podczas-wernisazu-prac,4292826,artgal,t,id,tm.html

Zdjęcia: PiMBP w Pruszczu Gdańskim