PONIEDZIAŁEK  8.00-18.00

SOBOTA        nieczynne

Niezwykłe podróże z PiMBP w Pruszczu Gdańskim
wtorek, 23 marca 2010 16:33

W niedzielę 21 marca pruszczańska biblioteka przeżyła prawdziwe oblężenie. W jej progi zawitało około dwustu czytelników, by uczestniczyć  w kolejnym już cyklu spotkań w ramach Biesiady Literackiej, tym razem pod hasłem: ZROZUMIEĆ ŚWIAT, cykl spotkań z najwybitniejszymi polskimi podróżnikami.   Gościem biblioteki była Martyna Wojciechowska - dziennikarka, podróżniczka, alpinistka, redaktor naczelna magazynów „National Geographic Polska” i „National Geographic Traveler”. Fanka  motoryzacji. Pierwsza Polka i kobieta z Europy Środkowo-Wschodniej, która ukończyła Rajd Dakar 2002. Przez dziesięć lat prowadziła program Automaniak w telewizji TVN. Największą pasją Martyny Wojciechowskiej są przede wszystkim podróże, o których  też zrealizowała autorski program podróżniczy pt.„Misja Martyna” (TVN), dwukrotnie okrążając kulę ziemską. Od kilku lat jest zafascynowana górami. Jako trzecia i najmłodsza Polka zdobyła w 2006 roku najwyższą górę świata Mount Everest. Na swoim koncie ma sześć spośród siedmiu szczytów zaliczanych do Korony Ziemi. O podróżach, poznanych tam niezwykłych kobietach, ogromnej przyjaźni zwierząt i ludzi, najlepszych i najgorszych potrawach jakie miała ,,przyjemność” jeść a także trudnościach, na jakie była narażona, opowiadała podczas promocji swojej nowej książki pt. ,,Kobieta na krańcu świata.” Myślę, że chyba wszystkim kobietom spodoba się zdanie, które Martyna Wojciechowska umieszcza we wstępie swojej książki: ,,…poznałam mnóstwo fascynujących kobiet. Dzieli nas wiele – jesteśmy inaczej wychowane, inaczej wyglądamy, wyznajemy różne religie. Jedna rzecz jest wspólna. Na pewno nie można o  nas powiedzieć tego, że jesteśmy słabe”.  Jeśli ktoś jest ciekawy, o czym jeszcze pisze ta niezwykła kobieta i chce przeżyć razem z nią ciekawe przygody, zapraszam do biblioteki, gdzie czeka książka podróżniczki.