10-lecie DKK w Pruszczu Gdańskim!

Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych w PIMBP w Pruszczu Gdańskim świętował jubileusz 10-lecia. Pierwsze spotkanie odbyło się 10 maja 2007 roku! Początkowo było cicho a rozmowy bardziej przypominały kurtuazyjną pogadankę, aniżeli dyskusję. Z czasem to się zmieniło. Teraz moderatorka – Anna Krawycińska, musi stopować klubowiczki, które by debatowały do nocy! Oprócz ożywionych dyskusji na temat wspólnie przeczytanych książek, klubowicze mają również możliwość spotkania się z pisarzami. Gośćmi w ramach projektu byli m.in: Anna Onichimowska, Hanna Cygler, Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Wojciech Kuczok, Jerzy Samp, Stefan Chwin, Andrzej Jurewicz, Łukasz Orbitowski. Ponadto uczestnicy DKK mają możliwość wzięcia udziału w konkursach na recenzję pisaną i rysowaną – adresowaną do najmłodszych uczestników, organizowanych przez Instytut Książki. Moderatorzy uczestniczą w różnorodnych, bezpłatnych szkoleniach, dotyczących m.in. dialektyki książki, form pracy z czytelnikiem dorosłym oraz niedorosłym. Dyskusyjny Klub Książki to projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego Promocja Czytelnictwa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kluby powstały z inicjatywy Instytutu Książki i działają przy jego wsparciu finansowym i merytorycznym. Pomysł oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można w małym, kameralnym gronie, rozmawiać o wspólnie czytanych książkach oraz że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Na spotkania Klubu może przyjść każdy, kto potrzebuje wspólnej rozmowy o przeczytanej książce w miłym towarzystwie, a przy okazji pragnie poszerzyć swoją wiedzę literacką.