„Dlaczego zwierzęta mieszkają w bloku Maćka?”

Od paru lat bardzo głośnym tematem w są zmiany klimatyczne i globalne ocieplenie. Walka z nimi to jedno z najważniejszych wyzwań współczesnego świata.  Dla nas bibliotekarzy jest to równie waży temat. Dlatego wraz z 5-latkami z  Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego ,,Karolcia i Piotruś” w Pruszczu Gdańskim oz mianach klimatycznych oraz globalnym ociepleniu.

Przyczynkiem do rozmowy była Bajka pt. „Dlaczego zwierzęta mieszkają w bloku Maćka?”, która przygotowana została przez Stowarzyszenie Ośrodek Działań „Źródła”. Autor bajeczki porusza bardzo ważną tematykę, a mianowice niebezpiecznego w skutkach zjawiska wylesiania. Dotyczy to zwłaszcza najcenniejszych ekosystemów leśnych, jakimi są co raz już rzadsze na świecie lasy pierwotne, czy choćby lasy naturalne. Powierzchnie leśne regulują wilgotność otoczenia, a tym samym temperaturę oraz wpływają na krążenie wody w przyrodzie. Działają jak magazyn wody opadowej, przechwytujący jej nadmiar w czasie opadów i oddający powoli wtedy, gdy opadów brak.

Noc Bibliotek 2021

W sobotę, 9 października 2021 r. odbędzie się VII już wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. W tym roku ma ono dla nas szczególne znaczenie właśnie teraz, w tych trudnych czasach. Biblioteka może być bowiem takim wyjątkowym miejscem, gdzie możemy odnaleźć spokój wewnętrzny i inspirację do ,,pomysłu na siebie”.
Biblioteka inspirując się tegorocznych hasłem ,,Czytanie wzmacnia” zaprasza dzieci w wieku 9-13 lat w godzinach 20:00-23;00 na ,,noc” w bibliotece.

Program Nocy Bibliotek:

• ,,…Aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa” – warsztaty teatralne z aktorem Danielem Saulskim;•
  • Krótka przerwa na wzmocnienie…(pizzą);
  • Wyraź siebie i swoje uczucia – warsztaty plastyczne z Ritą Staszulonok.

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA! ZAINTERESOWANYCH PROSIMY O KONTAKT TELEFONICZNY;

?58 682 34 79