Książka od Prezydenta

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim otrzymała z Kancelarii Prezydenta RP wyjątkowe wydanie,, Moralności Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. To podziękowanie dla naszej placówki za włączenie się do corocznej akcji pt. Narodowe Czytanie.

KLUB KSIĄŻKI ZAPRASZA NA KOLEJNE SPOTKANIE

Zapraszamy uczniów klas I-3 na kolejne spotkanie Klubu Książki. Jest to okazja, by nie tylko przeczytać wybraną książkę, ale też o niej porozmawiać i co najważniejsze stworzyć do niej pracę plastyczną oraz trochę się poruszać.

Najbliższe spotkanie odbędzie się w poniedziałek 8 listopada o godz. 15.30 w Wypożyczalni dla dzieci i młodzieży, w siedzibie Biblioteki, przy ul. Wojska Polskiego 34.

Informacji udziela: Joanna Łabasiewicz, tel. 58 682 34 79, e-mail: joanna.labasiewcz@biblioteka-pruszcz.pl

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Piątego listopada obchodzimy na całym świecie Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie naszych ulubieńców. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe.

Zapraszamy dzieci do biblioteki, gdzie czekaja na Was cała plejada bajkowych postaci.