Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Bibliotece

W związku ze zbliżającą się kolejną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim pragnie uczcić ten wyjątkowy dzień. Aby upamiętnić nasze święto narodowe zapraszamy do odwiedzin placówki, gdzie będzie można obejrzeć wystawę pt. „Powrót Pomorza w granice Rzeczypospolitej”, stworzoną przez Fundację Dobrej Książki w Warszawie oraz Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku. Ponadto specjalnie dla czytelników, tych większych i tych mniejszych, przygotowane zostały propozycje książkowe o tematyce niepodległościowej.

O wystawie

Na wystawę składają się fotografie, fragmenty prasy, przedruki dokumentów oraz fragmenty wspomnień. Ekspozycje będą dostępne dla zwiedzających od 8 listopada do 30 listopada 2021 r. w godzinach pracy biblioteki.

Wystawa została  przygotowana przez:

• Fundację Dobrej Książki w Warszawie
  • Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku

Partnerzy:

• Instytut Kaszubski w Gdańsku
  • Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie

Autorzy:

• Dr Krzysztof Korda – Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Skulteta w Tczewie, Instytut Kaszubski
  • Prof. dr hab. Cezary Obracht-Prondzyński – Uniwersytet Gdański, Instytut Kaszubski

Recenzja: prof. dr hab. Józef Borzyszkowski

Projekt graficzny: Damian Chrul