Solidarni z dziećmi i młodzieżą w żałobie – Dzień Tumbo

Od kilku lat realizowany jest program wsparcia psychologicznego dzieci i młodzieży w żałobie o nazwie „Tumbo Pomaga”. Tak ma na imię pomarańczowy słonik, symbol Funduszu Dzieci Osieroconych „Tumbo Pomaga”, założony blisko 13 lat temu przy Fundacji Hospicyjnej.

Czym jest Dzień Tumbo

W tym roku Dzień Tumbo, 21 listopada, przypadał, w niedzielę. Nasza biblioteka solidaryzuje się z dziećmi i młodzieżą w żałobie. Dlatego odbyły się również i u nas, jak w wielu szkołach i przedszkolach, zajęcia dotyczące wsparcia osieroconych rówieśników. Dzieci zaskoczyły nas swoją dojrzałością i wiedzą na ten temat.

Dzień Tumbo organizowany jest przez @Fundację Hospicyjną, a realizowany przez przedszkola i szkoły w całej Polsce! Zachęcamy do zapoznania się z treściami przebiegu żałoby u dzieci i nastolatków na portalu: www.tumbopomaga.pl oraz do wpłat pod adresem

Zachęcamy do zapoznania się z treściami przebiegu żałoby u dzieci i nastolatków na portalu: www.tumbopomaga.pl oraz do wpłat pod adresem HOSPICJUM DUTKIEWICZA, ul. Kopernika 6, 80-208 Gdańsk na rzecz Hospicjum, z którym współpracujemy /www.pomagamtumbo.pl/. Dziękujemy pani Anicie z Fundacji Hospicyjne za włączenie nas do tej wspaniałej akcji.

Kolejne spotkanie Klubu Malucha

Zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Malucha, które odbędzie się w poniedziałek 29 listopada o godzinie 15.00.

Czym jest Klub Malucha?

Klub Malucha to miejsce, w którym dzieci będą miały okazję do przebywania z rówieśnikami oraz wspaniałej zabawy. Tu również będą mogły przygotować się do pobytu w przedszkolu. Podczas zajęć dzieci będą miały okazję rozwijać swoje umiejętności i zdolności twórcze, nauczą się samodzielności i współdziałania w grupie rówieśników.Do klubu zapraszamy dzieci w wieku 1,5 roku do 3 lat wraz z osobą dorosłą: rodzicem, babcią, dziadkiem, czy też opiekunką!