Cyfrowa książka mówiona na urządzeniu Czytak 4

Miło jest nam poinformować, iż Biblioteka przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2021”. Inicjatywa realizowana jest przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

W ramach projektu biblioteka otrzymała nieodpłatnie urządzenie – Czytak 4, które jest przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabowidzące.

Co to jest Czytak?

CZYTAK to przenośny, bardzo prosty w obsłudze odtwarzacz mp3 z głośnikiem. Urządzenie dedykowane jest do odtwarzania cyfrowych książek mówionych przeznaczonych dla osób z dysfunkcją wzroku oraz osób niepełnosprawnych, które ze względu na swoją niepełnosprawność nie mogą czytać normalnego druku. Czytak zapamiętuje gdzie skończyłeś słuchanie książki i rozpocznie odtwarzanie od tego samego miejsca.

Zalety Czytaka 4:

• komfort słuchania dzięki wbudowanemu, dużemu i dobrze brzmiącemu głośnikowi,
  • wygodna obsługa, dzięki klawiaturze z dużymi i łatwo wyczuwalnymi przyciskami,
  • udźwiękowienie Czytaka daje możliwość jego bezwzrokowej obsługi.
  • brak elementów dotykowych, wyłącznie naciskane klawisze,
  • do 30 godzin słuchania książek przez głośnik,
  • dodatkowe funkcje – dyktafon i mówiący zegarek.

Poniżej zamieszczamy:

• Regulaim korzystania z Czytaka,