XIX Tydzień Bibliotek

Biblioteka – świat w jednym miejscu”, to hasło przewodnie tegorocznego XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Akcja odbywa się w dniach 8-15 maja 2022 r.

O akcji

Inicjatywa obchodów, ma na celu masową promocję literatury. To również czas, kiedy podkreślamy rolę bibliotek i czytania. Hasło tegorocznych obchodów Tygodnia Bibliotek – ,,Biblioteka – świat w jednym miejscu”, odnosi się do biblioteki jako mikro- i makrokosmosu jednocześnie. Wystarczy bowiem wejść i można być tu, a zarazem wszędzie. W XIX-wiecznej Anglii, w starożytnym Rzymie, na Tasmanii, czy też podróżować po Bliskim Wschodzie z Aleksandrem Macedońskim. Podążając za myślą przewodnią Tygodnia Bibliotek, to taki cały świat i wiedza o nim w jednym miejscu.

• Program obchodów Tygodnia Bibliotek w pruszczańskiej książnicy:

Tegoroczne święto bibliotek Patronatem Honorowym objął Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel. Przygotowaliśmy dla naszych czytelników rozmaite atrakcje, m.in konkursy. Koniecznie obserwujcie naszą stronę intenetową, a szczególnie w Tygodniu Bibliotek ???.