Powiatowy Konkurs pt. ,,Książki zaklęte w LEGO”

Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zapraszamy do udziału w konkursie pt. ,,Książki zaklęte w LEGO”. Patronat Honorowy nad konkursem objął Starosta Gdański Marian Cichon.

Zadanie konkursowe, adresaci:

Konkurs kierujemy do przedszkolaków w wieku 4-6 lat oraz uczniów klas 0–III i IV-VI szkół podstawowych z terenu powiatu gdańskiego. Zadanie polega na przedstawieniu tytułu lub sceny z wybranej książki za pomocą klocków LEGO.

👉🏽Szczegóły oraz niezbędne formularze dotyczące konkursu znajdziecie z załączonym Regulaminie:

Regulamin-konkursu-Lego.pdf

Lego-formularz-zgloszeniowy-oswiadczenia.pdf

Z baśnią w świat przygody

Po dwóch latach przerwy, 11 maja odbył się już po raz szósty Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Z baśnią w świat przygody”. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Gdański, MArian Cichon. W konkursie uczesniczyły dzieci niepełnosprawne z: OREW Szkoły Podstawowej Specjalnej w Warczu oraz Integracyjno-Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego Lawendowy Król z Pruszcza Gdańskiego, które biorą udział w zajęciach z biblioterapii.

Celem konkursu było m.in. : wdrażanie dzieci do postrzegania książki jako źródła przeżyć i emocji; czerpanie radości ze wspólnej zabawy i rywalizacji oraz integracja dzieci niepełnosprawnych z różnych ośrodków. Zabawa była przednia, a każdy uczestnik konkursu otrzymał torbę pełną prezentów.