Zapraszamy po ,,literaturę górską”

Niedawno gościliśmy w naszych progach słynnego wspinacza, Krzysztofa Wielickiego. Spotkanie z himalaistą cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wśród naszych czytelników. Jeżeli ktoś jeszcze czuje niedosyt po spotkaniu z Wielickim, zapraszamy do biblioteki, gdzie czekają na Państwa ciekawe pozycje książkowe. Wśród nich znajdziecie m.in: ,,Morderczą górę”, ,,Przeżyć”, ,,Nanga dream”,,, Życie w cieniu Broad Peaku”.

Warsztaty teatralne w bibliotece

W minionym tygodniu wiele się działo. Pan Sławomir Kochanek – instruktor teatralny, nauczyciel, animator kultury, przeprowadził cykl warsztatów teatralnych. Dzieci wzięły udział w dyskusji o pracy aktora, a także o znaczeniu kostiumów, rekwizytów, muzyki czy światła na scenie. Następnie uczniowie odegrali spektakl – „Królewnę Śnieżkę i siedmiu krasnoludków” lub „Czerwonego Kapturka”. Wszystkim zostały przydzielone role. Każdy otrzymał odpowiednie kostiumy i rekwizyty. Dzieci wykazały się niesamowitymi umiejętnościami aktorskimi, poznały, czym jest improwizacja. Wystarczyłoby kilka prób i z pewnością przedstawienia mogłyby trafić na profesjonalną scenę teatralną. Wielkie brawa!

• Mężczyzna siedzi na fotelu. Obok niego, na dywanie siedzi chłopiec. W ich stronę skierowana jest grupa dzieci siedząca na dywanie. Wszystkie dzieci ubrane są w kostiumy. W tle stół, fotel oraz regały z książkami.
  • Mężczyzna siedzi na fotelu. Obok niego stoi dziecko ubrane w futrzaną kamizelkę oraz czapkę, który trzyma dzidę, rekwizyt teatralny. Dzidę kieruje w stronę dziewczyny, która klęczy na dywanie. Dziewczynka ubrana jest w różową suknię. W tle regały z książkami.
  • Dziewczynka  ubrana w biało-różową suknię leży na dywanie. Nad nią stoi dziewczynka ubrana w czarno-pomarańczową suknię oraz czarną chustkę z kolorowymi zdobieniami. W tle regały, stół i pojemniki z książkami oraz głośnik.
  • Grupa dzieci oraz mężczyzna pozują do zdjęcia. Trójka dzieci klęczy, reszta osób stoi. Wszystkie dzieci są ubrane w kostiumy teatralne. W tle regały z książkami.
  • Grupa dzieci siedzi na dywanie i jest skierowana w stronę mężczyzny, który stoi i gestykuluje trzymając ręce w górze. Za dziećmi, na krześle, siedzi jedna osoba dorosła. W tle biurko, stolik oraz regały z książkami.
  • Dwie dziewczynki stoją zwrócone do siebie. Jedna ma ubraną błękitną sukienkę i trzyma w ręku zwiniętą białą chustkę. Druga jest ubrana w różową sukienkę i czerwoną czapkę. Za nimi stoją dwa fotele oraz regały z książkami.
  • Dziewczynka w czerwono-różowej sukience leży na podłodze i się śmieje. Ma jedną nogę podniesioną do góry. Nad nią stoi dziecko ubrane w czarny płaszcz i czarną chustkę na głowie. Ma ręce skierowane w stronę dziewczynki. W tle regały z książkami.
  • Grupa dzieci oraz mężczyzna pozują do zdjęcia. Część osób stoi w drugim rzędzie, a część dzieci klęczy w pierwszym rzędzie. Wszystkie dzieci mają ubrane kostiumy. W tle regały z książkami.
  • Grupa dzieci w kolorowych kostiumach siedzi na dywanie. Dzieci są skierowane w stronę stojącego mężczyzny, który wskazuje palcem na jedno z nich. W tle regały z książkami. Logotyp oraz napis: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim.
  • Jedna osoba, ubrana w fartuszek, klęczy. Druga osoba, ubrana w zielony płaszcz i czapkę mierzy do niej ze strzelby, rekwizytu teatralnego. W ich stronę jest skierowanych kilka osób, które siedzą na dywanie. Wszyscy są przebrani w kostiumy. W tle regały z książkami.
  • Jedna osoba leży na dywanie. Przy niej klęczy chłopiec w stroju księcia. Nad nimi stoi 6 osób w kostiumach ptaków. Po lewej stronie leżą kolorowe materiały. W tle stół, dwa fotele oraz regały z książkami.
  • 16 osób pozuje wspólnie do zdjęcia. W pierwszym rzędzie klęczy sześcioro dzieci. W drugim rzędzie siedzi mężczyzna oraz jedna dziewczynka. W trzeci rzędzie stoi ośmioro dzieci. Wszystkie dzieci są przebrane w kostiumy. W tle regały z książkami.
  • Grupa dzieci siedzi na dywanie. Jest skierowana w stronę mężczyzny, który siedzi na fotelu. Czwórka dzieci trzyma rękę w górze. W tle regały z książkami.
  • Trójka dzieci oraz mężczyzna stoją. Mężczyzna i chłopiec trzymają wspólnie strzelbę, rekwizyt teatralny. W ich stronę skierowana jest grupa dzieci siedząca na dywanie. Wszystkie dzieci przebrane są w kostiumy. W tle dwa fotele, stolik i regały z książkami.
  • Grupa dzieci ubrana w kostiumy siedzi na dywanie. Jest skierowana w stronę mężczyzny siedzącego na fotelu. W tle regały z książkami.
  • Trzy osoby - dwie dziewczynki w kostiumach oraz mężczyzna stoją. Jedna dziewczynka ma ubraną czerwono-czarną suknię, a druga czarną suknię w gwiazdki oraz szpiczasty kapelusz. W ich stronę skierowana jest grupa dzieci siedząca na dywanie przebrana w kolorowe kostiumy. W tle regały z książkami.
  • Troje dzieci w kostiumach stoi zwróconych do siebie. Jedna ma ubraną pomarańczowo-czarną suknię oraz czarny, szpiczasty kapelusz. Druga – wełnianą kamizelkę i czapkę. W rękach trzyma dzidę. Trzecia osoba ma ubraną brązowo-niebieską szatę i trzyma w rękach białą chustę. Za nimi na krześle siedzi dziewczyna ubrana w czerwony kapelusz i w rozłożonych rękach trzyma dwa duże liście. W tle dwa fotele oraz regały z książkami.
  • Grupa dzieci  stoi na dywanie. Część z nich ma ubrane kolorowe czapki, a jedna różową suknię. Za nimi na krześle siedzi dziewczyna ubrana w czerwony kapelusz. W tle regały z książkami.