Zapisz maluszka do biblioteki –„Mała książka, wielki człowiek”

Bierzemy udział we wspaniałym projekcie „Mała książka, wielki człowiek”, który ma na celu rozbudzenie miłości do czytania wśród najmłodszych. Jeżeli Twoje dziecko ma od 2 do 6 lat, zapisz je do naszej biblioteki. Na początek przygody ze światem książek otrzyma Wyprawkę Czytelniczą. Szczegóły w filmiku poniżej.

O akcji ,,Mała książka wielki człowiek”

Organizatorem akcji jest Instytut Książki we współpracy z Fundacją Metropolia Dzieci. Inicjatywa ma zachęcić rodziców oraz ich młodsze pociechy do czytania książek codziennie, a także do odwiedzenia biblioteki. Zasady uczestnictwa są proste. Wystarczy zapisać dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat) do biblioteki (lub jak już jesteś zapisana/zapisany), przyjść i wypożyczyć książeczki. Każdy otrzyma Wyprawkę Czytelniczą, składającą się z Karty Małego Czytelnika, naklejek oraz książki wraz z broszurą dla rodziców. Po uzbieraniu 10 naklejek czytelnik zostanie uhonorowany imiennym dyplomem. Warto dodać, że naklejki otrzyma dziecko każdorazowo po wypożyczeniu, co najmniej jednej książki.
Uwaga, uwaga! W ,,Wyprawce” znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o bezcennej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.