Poznajemy legendy kaszubskie

Podczas lekcji bibliotecznej wybraliśmy się w podróż na Kaszuby. „Zerówkowicze” z SP nr 40 w Gdańsku wysłuchali teatrzyku kamishibai  pt. „Poznajemy legendy kaszubskie”. Przyjrzeli się kaszubskim wzorom na różnych materiałach, wysłuchali brzmienia języka kaszubskiego. Tradycyjnie, na koniec, nie zabrakło szalonej zabawy z chustą animacyjną i czytania samodzielnie wybranych przez dzieci książeczek.

Przedłużamy ABOLICJĘ!

Przedłużamy ABOLICJĘ do dnia 31 grudnia 2022 r. Oznacza to, że osoby, które przetrzymują książki mogą je oddać, bez ponoszenia dodatkowych opłat (tzw. ,,kary za przetrzymanie książek”). Zapraszamy wszystkich dłużników do oddawania wypożyczonych książek.

Ile zapłacimy za przetrzymane książki:

Przypominamy tym wszystkim, którzy długo nie oddają książek, iż zgodnie z Regulaminem, biblioteka ma prawo pobrać należność. Za każdy przytrzymany wolumin, codziennie naliczane jest 50 groszy. Przykładowa opłata za 3 przetrzymane książki wyniesie odpowiednio:
3 książki x 0,50 zł = 1,50 za dzień
3 dni = 4,50 zł
10 dni = 15 zł itd.

Kochani czytelnicy! Koniecznie przejrzyjcie swoje regały, żeby Wam biblioteczne książki nie zalegały:-).

Dyskusyjny Klub Książki dla klas 1-3

Zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla klas 1-3. Jest to okazja, by nie tylko przeczytać wybraną książkę, ale także porozmawiać o niej z kolegami. Znajdziemy również czas na zabawę oraz prace plastyczne.

Kiedy, o której godzinie, moderator spotkania

Najbliższe spotkanie odbędzie się w poniedziałek 3 października 2022 r. o godz. 16:00 w Wypożyczalni dla dzieci i młodzieży, w siedzibie Biblioteki, przy ul. Wojska Polskiego 34. Informacji udziela: Joanna Łabasiewicz, tel. 58 682 34 79, e-mail: joanna.labasiewicz@biblioteka-pruszcz.pl