,,Ukochane równanie profesora” Yōko Ogawa

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki za nami. Przedmiotem dyskusji była książka „Ukochane równanie profesora” Yōko Ogawa.

O książce

,,Ukochane równanie profesora” jest powieścią utrzymaną w prostym, niemal ascetycznym stylu bardzo typowym dla wielu japońskich twórców. Jednocześnie zawiera w sobie ogromny ładunek emocjonalny. W książce występuje niewielu bohaterów. Pozostają oni bezimienni, co czyni tę historię bardzo uniwersalną. „Ukochane równanie profesora” opowiada o utracie pamięci. Opisuje budowanie relacji z całkiem obcym człowiekiem, a ta przeradza się w bezwarunkową przyjaźń. Powieść pomaga zrozumieć, że czasami po prostu wystarczy być, aby ta druga osoba czuła naszą cichą obecność.

12 kobiet siedzi wokół długiego stołu, na którym znajdują się filiżanki, opakowanie herbaty, ciastka, cukierniczka, oraz kilka książek.
Dodatkowa ,,sobota pracująca”

Drodzy Czytelnicy! Jeśli nie zdążyliście nas odwiedzić w tygodniu, to nic straconego! Specjalnie dla Was biblioteka czynna będzie dodatkowo w tą sobotę, czyli 22 października 2022 roku w godz. 8:00-13:00. Zapraszamy serdecznie!

Spotkanie z czarnoksiężnikiem OZ-on

Bibliotekę odwiedzili aktorzy ze Studia Teatralnego KRAK-ART, którzy zaprezentowali spektakl pt. ,,Czarnoksiężnik Oz-on”.

Mała Dorotka, wichura oraz podróż do Krainy Czarodzieja Oz-ona

Aktorzy opowiedzieli historię małej Dorotki, która wraz ze swoim pieskiem Toto, przenosi się do magicznej krainy, której władcą jest Czarodziej Oz-on. Dzięki pomocy dobrej wróżki Dorotka dostaje pantofelki, które mają ją ustrzec przed złymi czarami strasznej Czarownicy… Dziewczynka wyrusza w drogę po zaczarowanej krainie z nadzieją, że wielki czarodziej Oz-on pomoże jej wrócić do swych bliskich. Mała Dorotka napotyka na swojej drodze wiele trudności, z których pomagają jej wyjść nowi przyjaciele: Strach na Wróble, Blaszany Drwal oraz Tchórzliwy Lew.

Przesłanie spektaklu

Oprócz wspomnienia świetnej zabawy w bibliotece aktorzy zostawili dzieciom coś jeszcze. Mianowicie bardzo ważne przesłanie, jak ważna jest przyjaźń, zaufanie i współpraca. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji oraz innych relacji na naszej stronie!