Spotkanie promocyjne książki pt. „Historia powiatu gdańskiego w pytaniach”

Dyrekcja oraz pracownicy biblioteki zapraszają na promocję książki pt. „Historia powiatu gdańskiego w pytaniach. Ludzie, zdarzenia, miejsca. Część 3”. Spotkanie będzie idealnym sposobem na wejrzenie w przeszłość naszego regionu i poznanie jego tajemnic.

Czas i miejsce spotkania

Promocja książki odbędzie się we wtorek, 7 lutego, o godz. 18:00, na terenie biblioteki, przy ul. Wojska Polskiego 34 w Pruszczu Gdańskim.

Kilka słów o książce

„Historia powiatu gdańskiego w pytaniach. Ludzie, zdarzenia, miejsca. Część 3” stanowi ostatnią odsłonę trylogii o historii naszego regionu. Tak jak pozostałe części, ta również została wydana przez Fundację Bursztynowym Szlakiem i jest związana z działalnością charytatywną. Książka składa się z kilkudziesięciu rozdziałów, z których każdy opisuje inną opowieść dotyczącą historii powiatu gdańskiego. Jej autorami są: K. Babiński, R. Ciesielski, D. Czerwiński, D. Dolatowski, B. Gondek, T. Jagielski, T. Jałoszński, A. Jendrzejewski, M. Kozłow, M. Krawyciński, K. i S. Malczewscy, A. Pawelec, B. Wessalowska, G. Weyna.

Klub Książki dla przedszkolaka

Pracownik wypożyczalni dla dzieci zaprasza dzieci w wieku 4-6 lat do Klubu Książki dla przedszkolaka. Spotkanie odbędzie się 13 lutego 2023 r. (poniedziałek), o godz. 16:00.

Co robimy w Klubie Książki dla przedszkolaka?

Podczas takiego spotkania w bibliotece, nasz przedszkolak spędzi wspólnie czas nie tylko z mamą lub tatą, ale i z innymi dziećmi, dorosłymi. Oprócz czytania malujemy, a także wspaniale się bawimy. Po co takie spotkania, zapewne niektórzy zapytają? Odpowiedź jest bardzo prosta. Książki rozwijają wyobraźnię i ukazują świat, który jest dziecku bardzo potrzebny do dalszego rozwoju. Zapraszamy serdecznie!