Gry bitewne

Zapraszamy na kolejne spotkanie z grami bitewnymi. Klub Gier Bitewnych Gargulec wprowadzi nas w niesamowity świat The 9th Age. Dużo emocji i wspaniała zabawa, gwarantowane!

Kiedy?

Spotkanie z grami bitewnymi odbędzie się 25 lutego 2023 r. (sobota). Czas trwania: 9:00-12:30.

Dla kogo są Gry bitewne?

Spotkania przeznaczone są dla dzieci powyżej 12 roku życia, młodzieży oraz osób dorosłych. Zapraszamy zarówno osoby, które znają już świat gier bitewnych, jak też te, które nie mają żadnego doświadczenia. Każdy, kto ma ochotę na dobrą zabawę, jest mile widziany. Oczywiście wstęp wolny!

O grze The 9th Age

The 9th Age to stołowa gra wojenna osadzona w uniwersum Fantasy. Niezależnie od wybranej frakcji, gracz ma do dyspozycji wiele figurek. Od szeregowych żołnierzy po wykwalifikowanych łuczników, rycerzy konnych, ohydne bestie, niszczycielskie machiny wojenne i inspirujących bohaterów. Gra toczy się na polu bitwy o wymiarach 1,22 m x 1,83 m, na którym miniaturowe armie poruszają się, aby walczyć ze sobą. Na zmianę każdy gracz manewruje swoimi wojownikami, rzuca zaklęcia, strzela i walczy, rzucając kośćmi, aby określić wynik.

Biblioteka poszukuje pracownika

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim poszukuje pracownika na zastępstwo na stanowisko młodszy bibliotekarz od 1 kwietnia 2023 r.

Od kandydatów oczekujemy:

• wykształcenia wyższego (preferowani absolwenci i studenci kierunków humanistycznych)
  • ogólnej wiedzy z zakresu literatury biegłej obsługi pakietu MS Office
  • umiejętności w tworzeniu komunikatów i materiałów informacyjnych
  • promowanie zbiorów i usług biblioteki
  • umiejętności komunikacyjnych
  • kreatywności oraz zaangażowania w działaniu
  • wysokiej kultury osobistej
  • umiejętności pracy zespołowej

Oferujemy:

• zatrudnienie od kwietnia 2023 r. na podstawie umowy o pracę na zastępstwo
  • pełny wymiar czasu pracy
  • przyjazną i koleżeńską atmosferę w zespole

Termin i sposób składania dokumentów:

CV oraz list motywacyjny należy składać osobiście lub przesłać do 3 marca 2023 roku na adres: kontakt@biblioteka-pruszcz.pl lub Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim, ul. Wojska Polskiego 34, 83-000 Pruszcz Gdański z dopiskiem: OFERTA PRACY.

Z wybranymi kandydatami skontaktujemy się telefonicznie.

Zapraszamy do Klubu Malucha

Zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Malucha, które odbędzie się 27 lutego 2023 r. (poniedziałek) o godz. 16:00.

Czym jest Klub Malucha?

Klub malucha to miejsce, w którym dzieci będą miały okazję do przebywania z rówieśnikami oraz wspaniałej zabawy. Tu również będą mogły przygotować się do pobytu w przedszkolu. Podczas zajęć dzieci będą miały okazję rozwijać swoje umiejętności i zdolności twórcze, nauczą się samodzielności i współdziałania w grupie rówieśników.

Wiek dziecka

Do klubu zapraszamy dzieci w wieku 1,5 roku do 3 lat wraz z osobą dorosłą: rodzicem, babcią, dziadkiem, czy też opiekunką!

Co zabrać ze sobą?

Prosimy o zabranie ze sobą jakiejś niewielkiej przekąski dla dziecka oraz kapcie na zmianę.

Cykliczność spotkań, moderatorka

Spotkania Klubu Malucha odbywają się raz w miesiącu. Moderatorką zajęć jest Joanna Łabasiewicz. Jeśli są jeszcze jakieś pytania, prosimy o kontakt pod numerem telefon: 58 682 34 79 lub mailowo: joanna.labasiewicz@biblioteka-pruszcz.pl