Akcja Zima -fotorelacja

  Mimo, iż na dworze jest zimno, młodsi czytelnicy biblioteki tłumnie przybywają na zajęcia, które odbywają się w ramach corocznej Akcji Zima. Jako, że mamy czas karnawału i zabawy dzieci przygotowały piękne maski karnawałowe. Goście biblioteki wykazali się pomysłowością i dużym talentem plastycznym, przyozdabiając swoje maski korowymi pomponami, błyskotkami, własnoręcznie wykonanymi rysunkami. Nie zabrakło także chęci na zabawy z wesołym klaunem i jego pomocnikiem w: ,, Baba Jaga patrzy”, ,,głuchy telefon” czy też pociąg po krainie czarów  i baśni.   

W karnawale, w karnawale…, w bibliotece robimy maski wspaniałeLaughing

Chodźcie z nami bawić się…

 

Tradycją bibliotecznej Akcji Zima jest wyjazd na kulig, który podobnie jak w ubiegłym roku, miał miejsce w Pażęcach koło Stężycy. Chociaż dzień był, bardzo mroźny uczestnicy wyprawy bawili się wspaniale, o czym świadczyć mogą ich uśmiechnięte buzie.

 Zimowe szaleństwoWink

 

Dzieci zrobiły również swoje pierwsze, autorskie książeczki do… poduszeczki., do których zrobienia wykorzystały nietypowe materiały, m.in.: stare polarowe szaliki  i taśmę samoprzylepną. 

 

 

 

Bajdurzenie na scenie

W miesiącu lutym,  a dokładnie  17,   obchodzimy także  Dzień Kotawyświetl szczegóły   i z tej okazji zawitał do biblioteki Teatr Duet z Krakowa z przedstawieniem pt. ,,Przygody Kota Filona”. Kot Filon, zupełnie jak jego telewizyjny pierwowzór, był bardzo ciekawy świata
i z tego powodu popadał w tarapaty. Na szczęście był przy nim Bonifacy, stary , mądry kot, który starał się wybawiać małego kotka z kłopotów. Mali goście biblioteki doskonale zrozumieli przesłanie, jakie chcieli przekazać im aktorzy, tzn. aby zawsze słuchali się starszych: rodziców, dziadków i babć. 

 

                               

                                            

 

Kocie sprawki

Kot był także bohaterem ostatnich już zajęć tegorocznej Akcji Zima. Dzieci poznały zwyczaje kotów, wymieniły ich ulubione przekąski, opowiedziały o kocich zabawach. Nie zabrakało także rozmowy na tematy trudne, jak problem bezdomności zwierząt oraz znęcania się nad nimi. Nasi mali goście okazali się wspaniałymi znawcami kotów, wielu z nich przyniosło także ze sobą piękne, pluszowe maskotki. 

 

                             

 

 

 Goście, goście…

Podczas Akcji Zima dowiedziły bibliotekę także dzieci z MOPSU oraz biorące udział w zimowisku organizowanym przez Stowarzyszenie Inicjatyw Oświatowo-Społecznych ,,Tysiąclecie”, Szkołę Podstawową Nr 2 oraz Urząd Miasta Pruszcz Gdański.