,,Bajka o smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków” – spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem

Biblioteka gościła w swoich progach Wiesława Drabika, autora ponad 150 książeczek dla dzieci. W spotkaniu uczestniczyły dzieci uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Łęgowie oraz Niepublicznych Szkół Katolickich im. Jana Pawła II z Pruszcza Gdańskiego.

Wiesław Drabik jest autorem pełnych humoru wierszowanych bajeczek, w których oprócz dobrej zabawy możemy odnaleźć także ćwiczenia doskonalące zdolności manualne oraz umiejętności koncentracji. Wśród najbardziej znanych tekstów pisarza wymienić można: Bajka o smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków, Awantura na podwórku, Kocie łakocie. Podczas spotkania  w bibliotece było gwarno i bardzo wesoło. Stało się to za sprawą ciekawej formy dialogu z młodym czytelnikiem, jaką zastosował gość biblioteki. Pisarz przytaczał zabawne anegdoty, czytał fragmenty tekstów, pokazywał jak przygotowuje się książeczki do druku oraz zadawał pytania dotyczące znajomości bajek.  Za każdą dobrą odpowiedź dzieci otrzymywały nagrody niespodzianki a zwyciężca nagrodę książkową. Ogromne zainteresowanie wywołała prezentacja niezatapialnego egzemplarza jednej z bajeczek Pana Drabika, którą jak zapewniał autor, bez strachu czytać można nawet w wannie! O tym, że spotkanie było udane świadczyć może chociażby dłuuugaaa kolejka, by zakupić książeczkę autora i uzyskać autograf.