Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna • +48 58 682 34 79 • kontakt@biblioteka-pruszcz.pl

Home 9 Polecamy książki 9 Barbara Rybałtowska-Bez pożegnania

 

 

Barbara Rybałtowska- Bez pożegnania

 Saga rodzinna, na którą składają się jeszcze dwa dalsze tomy książki “Szkoła pod Baobabem” i “Koło graniaste”. Rybałtowska w książce “Bez pożegnania” przedstawia losy matki i córki, wobec burzliwych dziejów drugiej wojny światowej. Bohaterki wywiezione zostają z Kresów wschodnich na Syberię. Czas wielkiej próby udaje im się przetrwać dzięki niezwykłemu hartowi ducha matki. Pomimo tragicznych zdarzeń, które są ich udziałem patrzą na świat z radością życia, życzliwością i humorem.

cz.2 “Szkoła pod Baobabem”- bohaterki przedostają się wraz z Armią Andersa do Afryki. Książka pisana z perspektywy córki Kasi, w fantastyczny sposób opowiada o codziennym życiu Polaków w Ugandzie, fascynujacej Afryce i tęsknocie za ojczyzną.

cz.3 “Koło graniaste”- prawdziwy obraz codziennego życia w pierwszych latach powojennej Polski. Wymarzony powrót do kraju okazuje się trudnym spotkaniem z komunistyczną rzeczywistością. Matka i córka trafiają z Afryki do Zamościa, w ich rodzinie pojawiają się nowe dzieci i nowe wyzwania- historia znów wikła ich losy, serwuje życiowe pułapki.