Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna • +48 58 682 34 79 • kontakt@biblioteka-pruszcz.pl

Home 9 Polecamy książki 9 BECK WEATHERS – ,,EVEREST.NA PEWNĄ ŚMIERĆ”

,,Everest.Na pewną śmierć”

10 maja 1996 roku, wysoko w Strefie Śmierci na Mount Everest, w straszliwej burzy śnieżnej zginęło dziewięć osób. Następnego dnia jedna z nich dostała szansę na drugie życie. Kiedy ratownicy dotarli do Becka Weathersa uznali, że umiera i zostawili go bez pomocy. 12 godzin później dotarł on jednak do obozu – ślepy, bez rękawic, okryty lodem. Przeżył mimo ciężkich odmrożeń obu dłoni i utraty nosa.

Jego książka to wstrząsający pamiętnik ocalałego uczestnika najtragiczniejszej wyprawy na Mount Everest. To także poruszająca opowieść o tym, do czego może być zdolny człowiek, kiedy dostaje od życia drugą szansę oraz o nieprawdopodobnej sile miłości i rodziny.

Beck Weathers jest bohaterem dramatu katastroficznego “Everest” (reż. Baltasar Kormákur), który 18 września br. wchodzi do kin. W roli Becka Weathersa występuje Josh Brolin. W filmie zobaczymy także m.in. Jake’a Gyllenhaala, Keirę Knightley, Jasona Clarke’a i Emily Watson.

Z książki “Everest. Na pewną śmierć”: Gdybyście wiedzieli, że za godzinę umrzecie, o czym byście myśleli? Co zaprzątałoby was w tych ostatnich chwilach? Nic dziwnego, że widziałem wtedy przed sobą moją żonę, Peach, i dwoje moich dzieci. Oczami wyobraźni widziałem ich tak wyraźnie, jakby naprawdę stali tuż obok mnie. ( ) Jakaś siła we mnie w ostatniej chwili odrzuciła śmierć i prowadziła mnie, ślepego i ledwie trzymającego się na nogach, byłem prawdziwym żywym trupem – do obozu i do nowego życia.

Dr Beck Weathers jest uznanym lekarzem patologiem, himalaistą, a także – od wielu lat – profesjonalnym mówcą inspirującym ludzi na całym świecie swoją wstrząsającą opowieścią o przetrwaniu.

OKŁADKA ORAZ OPIS:
http://www.agora.pl/…/1,111600,18737484,premiera-polskiego-…

POLECA:
BOGUMIŁA JANKOWSKA