Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna • +48 58 682 34 79 • kontakt@biblioteka-pruszcz.pl

Home 9 Aktualności 9 ,,Bij tak, żeby nie było widać” – relacja ze spotkania z Cezarym Łazarewiczem

W piątek 26 listopada gościem ZSOiO w Pruszczu Gdańskim był dziennikarz, reporter i publicysta Cezary Łazarewicz. Dziennikarz odwiedził młodzież na zaproszenie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim.

Polski kandydat do Oskara

Podczas spotkania, które prowadził Krystian Nehrebecki, młodzi słuchacze mieli okazję dowiedzieć się na temat publikacji autora, jego procesu twórczego. o tym, jak szuka materiałów i w jaki sposób dociera do świadków wydarzeń. To bardzo żmudna praca, ale mam „mentalność kury, bo lubi grzebać”- mówił Łazarewicz. Laureat Nagrody Literackiej Nike opowiadał o swojej pracy nad książką „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka”, która doczekała się znakomitej ekranizacji i jest polskim kandydatem do Oscara. Cezary Łazarewicz okazał się fantastycznym rozmówcą, dzięki czemu spotkanie z młodzieżą, mimo poważnych spraw, miało charakter swobodnej rozmowy. Dziennikarz mówił również o trudnościach, jakie napotyka autor, o niechęci redakcji i braku pewności czy kilkumiesięczna lub  kilkuletnia praca znajdzie kogoś kto zechce ją wydrukować

Cezary Łazarewicz

Publicysta, dziennikarz, autor książek: ,,Tu mówi Polska. Reportaże z Pomorza”, ,,Elegancki morderca”, ,,Sześć pięter luksusu. Przerwana historia Domu Braci Jabłkowskich”, ,,Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka”.   Laureatem Nagrody Literackiej Nike 2017 za reportaż o sprawie Grzegorza Przemyka”.