Home 9 Polecamy książki 9 Blaine Harden – Urodzony w obozie Nr 14

,,Urodzony w obozie Nr 14″

Północnokoreańskie obozy dla więźniów politycznych istnieją dwa razy dłużej niż stalinowskie łagry i dwanaście razy dłużej niż hitlerowskie obozy koncentracyjne. Shin urodził się w jednym z takich łagrów. W nieludzkich warunkach brutalnych kar i rywalizacji o najmniejsze okruchy pożywienia. Chłopak nie znał takich pojęć, jak przywiązanie czy uczciwość. Kierował się wyłącznie instynktem samozachowawczym. Pragnąc być posłusznym więźniem, w wieku trzynastu lat, zadenuncjował swoją matkę i starszego brata, którzy planowali ucieczkę. Shin widział, jak ich pobite, a później zabito. Patrzył bez emocji! W wieku dwudziestu trzech lat uciekł. Był jedynym z nielicznych, którym udało się tego dokonać i przeżyć.