Home 9 Dyskusyjny Klub Książki 9 Czy obóz tenisowy może być szkołą życia?

Czy obóz tenisowy może być szkołą życia? Czy ukochany jedynak, synek mamy i taty, poradzi sobie bez rodziców? No i wreszcie, czy można przywieźć ze sobą oprócz garści pięknych wspomnień, coś więcej…, na przykład uczucie do fajowej Małgośki? Na te i inne pytania starali się odpowiedzieć członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży rozmawiając o książce Pawła Beręsewicza pt. Na przykład Małgośka. Bohaterem książki jest 10 letni chłopiec – Robert, który po raz pierwszy sam wyjeżdża na obóz tenisowy. Wyjazd synka, ukochanego pieszczoszka mamy i taty, jest ogromnym przeżyciem i wydarzeniem, i to nie tylko dla samego chłopca, ale również dla jego rodziców, którzy muszą pogodzić się z tym, że ich dziecko dorasta. Robert uczy się samodzielności, poznaje nowych kolegów m.in.: Pączka, który (jak sam pseudonim wskazuje) objada się pączkami i nie umie zasymilować się z grupą;   snoba Adidasa, który chodzi tylko w markowych ciuchach i … tytułową Małgośkę. Jeśli chcecie się dowiedzieć, czy Robert sobie poradzi sobie bez rodziców, wygra turniej tenisa i razem z koleżanką obroni wychowawczynię przed WAMPIREMSurprised, zapraszamy do lektury.