Home 9 Dyskusyjny Klub Książki 9 Czym jest dla mnie patriotyzm?

Opowiadania o gołębiu pełniącym służbę wojskową słuchali podczas kolejnego spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki uczniowie klasy 3 z Katolickich Szkół Niepublicznych w Pruszczu

Gdańskim. Historia Cher Ami z książki pt. „Oko w oko ze zwierzakiem” Renaty Piątkowskiej, była pretekstem by porozmawiać nie tylko o tych ptakach, które uratowały wiele istnień ludzkich na frontach I i II wojny światowej, ale i o zbliżającym się Narodowym Święcie Niepodległości. Mali goście Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej odpowiadali, czym jest dla nich ojczyzna oraz patriotyzm. Wykazali się nie tylko wiedzą, ale udowodnili, że są świetnymi obserwatorami rzeczywistości.