„Czytam w podróży … Herberta” 2014

-A lubię – odpowie tamten-

czas szybciej leci

w domu zawsze robota

tu w oczy nikogo nie kole

(…)

na białych marginesach

ślady palców i ziemi

znaczony twardym paznokciem

zachwyt i potępienie

Zbigniew Herbert „Podróż do Krakowa” z tomu Hermes, pies i gwiazda.

Pan Cogito

„Czytam w podróży … Herberta” 2014, to II edycja ogólnopolskiej akcji społecznej, która jest wspólnym projektem Fundacji im. Zbigniewa Herberta oraz Klubu Herbertowskich Szkół. Partnerami akcji są Biblioteka Narodowa, Instytut Książki oraz Instytut Adama Mickiewicza. Partnerem strategicznym II edycji akcji jest Alior Bank. Projekt realizowany jest w ramach kampanii „Pan Cogito”. W tym roku akcja odbędzie się 27 marca – czwartek. Nasza biblioteka chętnie bierze udział w różnorakich inicjatywach, mających na celu promocję czytelnictwa, więc i nas będzie można zdobyć pamiątkową zakładkę!!!

Dodatkowo, w ramach akcji, Fundacja udostępnia na stronie do pobrania wybrane wiersze, fragmenty esejów i dramatu Poety.

Zapraszamy na nasze profile na Facebooku:

• www.facebook.fundacjaherberta.com
  • www.facebook.com/Herbert.Pan.Cogito

Fundacja im. Zbigniewa Herberta powstała w 2010 roku z inicjatywy wdowy po Poecie, pani Katarzyny Herbertowej.

Misją Fundacji jest ochrona i upowszechnianie twórczości Zbigniewa Herberta, będącej częścią polskiego, europejskiego i światowego dziedzictwa literatury i kultury.