„Czytam w podróży … Herberta” 2015

„Czytam w podróży … Herberta” 2015, to III edycja ogólnopolskiej akcji społecznej, która jest wspólnym projektem Fundacji

im. Zbigniewa Herberta oraz Klubu Herbertowskich Szkół. Partnerami akcji są Biblioteka Narodowa, Instytut Książki oraz Instytut Adama Mickiewicza. Dodatkowo, w ramach akcji, Fundacja udostępnia na stronie do pobrania wybrane wiersze, fragmenty esejów i dramatu Poety. Zapraszamy na nasze profile na Facebooku:
www.facebook.fundacjaherberta.com
www.facebook.com/Herbert.Pan.Cogito
Fundacja im. Zbigniewa Herberta powstała w 2010 roku z inicjatywy wdowy po Poecie, pani Katarzyny Herbertowej. Misją Fundacji jest ochrona i upowszechnianie twórczości Zbigniewa Herberta, będącej częścią polskiego, europejskiego i światowego dziedzictwa literatury i kultury. W tym roku akcja odbędzie się 28 marca – wtorek. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna W Pruszczu Gdańskim chętnie bierze udział w różnorakich inicjatywach, mających na celu promocję czytelnictwa, więc i nas będzie można zdobyć pamiątkową zakładkę!!!

ZBIGNIEW HERBERT – Poeta i eseista, autor utworów dramatycznych i słuchowisk, pisarz o wielkim dorobku, wyjątkowym autorytecie artystycznym i moralnym, o biografii tragicznie uwikłanej w historię XX wieku. Urodził się 29 października 1924 we Lwowie, zmarł 28 lipca 1998 w Warszawie. Laureat wielu polskich i zagranicznych nagród literackich. Należy do najczęściej tłumaczonych polskich pisarzy. Jako poeta debiutował w 1950, książkę poetycką (“Struna światła”) wydał w 1956 roku.