Home 9 Dyskusyjny Klub Książki 9 DKK rozmawia o książce noblistki

Olgi Tokarczuk zapewne nie trzeba nikomu przedstawiać, tym bardziej po ostatnim wydarzeniu literackim, czyli otrzymaniu przez polską autorkę Pokojowej Nagrody Nobla. Na ostatnim w tym roku spotkaniu DKK dla dzieci dyskutowaliśmy o książce noblistki pt. ,,Zgubiona dusza”. To pierwsza książka, która kierowana także do młodego czytelnika. Nie jest to jednakże łatwa lektura. Zgubiona dusza, to metaforyczna opowieść o zagubieniu i odnajdywaniu siebie… Tokarczuk porusza z niej problem, dotyczący wielu z nas. Problem ciągłej gonitwy, braku czasu a przez to zagubienia się w ,,pędzącym świecie dusz”. Dodatkowym atutem książki są wspaniałe ilustracje Joanny Concejo.

error:
        %d bloggers like this: