Home 9 Dyskusyjny Klub Książki 9 DKK zapraszają na spotkanie z Łukaszem Orbitowskim

,,Pisarz wielkiej pracowitości i jeszcze większej wyobraźni”
Dariusz Nowacki

Debiutował na łamach miesięcznika „Science Fiction”. Poza niezliczonymi opowiadaniami ma na swoim koncie 13 książek. Docenione i pozytywnie przyjęte przez krytykę zostały m.in. Tracę ciepło, Święty Wrocław, zbiór opowiadań Nadchodzi oraz głośne Widma. Za swoją ostatnią powieść, Szczęśliwą ziemię, był nominowany do prestiżowych nagród – Paszportu Polityki oraz Literackiej Nagrody Nike. Jest laureatem Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” 2012. Od kilku lat jest stałym felietonistą „Gazety Wyborczej”. Aktualnie mieszka w Warszawie.

,,Dofinansowano ze środków Instytutu Książki”

error:
%d bloggers like this: