Dlaczego zwierzaki mieszkają w bloku Maćka?

21.05.2026

Dlaczego zwierzaki mieszkają w bloku Maćka? Ponieważ straciły swoje domy. Las został zniszczony. Zwierzęta poszukują schronienia. Pomaga im Maciek, syn strażaka. Skoro zwierzęta zamieszkały w bloku, to gdzie będą mieszkać ludzie, jeśli nie zaczną dbać o przyrodę? Co grozi naszej planecie? Jak możemy temu przeciwdziałać? Nad tymi zagadnieniami zastanawiały się dzieci z Oddziałów Przedszkolnych w SP nr 2 w Pruszczu Gdańskim. Inspirację do dyskusji stanowił teatrzyk kamishibai pt. „Dlaczego zwierzaki mieszkają w bloku Maćka?” autorstwa Tomasza Trojanowskiego z ilustracjami Agnieszki Antoniewicz.