Home 9 Dyskusyjny Klub Książki 9 Dyskusyjne Kluby Książki o tradycjach świątecznych

Skąd się wzięły wigilijne zwyczaje, co z nich przetrwało do dziś, rozmawiały dzieci z DKK Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim. W dyskusji młodym klubowiczom towarzyszyło opowiadanie „Wigilia” z książki Renaty Piątkowskiej „Gdyby jajko mogło mówić i inne opowieści”. Autorka w sposób przestępny i niepozbawiony humoru przypomina nam o obrzędach, o których nie powinno się zapomnieć, dlatego że są częścią naszej tradycji i dziedzictwa, np. o sianku po obrusem, czy 12 daniach. Na zakończenie spotkania dzieci wykonały dla swoich najbliższych piękne kartki.