Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych ma już 15 lat!

4.07.2022

Dyskutujemy o książkach już 15 lat. Pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych odbyło się 10 maja 2007 roku. Moje najstarsze Klubowiczki, które są z nami od początku, mają już 87 i 84 lata. Niejeden mógłby pozazdrościć im bystrości umysłu, wyglądu i kondycji. To cudowne kobiety, które udowadniają, że PESEL nie ma znaczenia. Przez te 15 lat wiele się zmieniało, przyszło nam pożegnać Tesię, której nam brakuje i za którą tęsknimy. Witaliśmy nowe życie, teraz też jest nas o jedno więcej…   

Dyskutowaliśmy o różnych gatunkach literatury

Dyskutowaliśmy o różnych gatunkach literatury, wiele książek wywoływało nie tylko burzę, ale tajfun dyskusji. Spotkaliśmy się z pisarzami, m.in. z Wojciechem Kuczokiem, Jerzym Sampem, Aleksandrem Jurewiczem, Jackiem Dehnelem, Hanną Cygler, Danielem Odiją, Hanką Kowalewską, Marią Ulatowską, Łukaszem Orbitowskim, Joanną Bator. Panie brały też udział w warsztatach poetyckich prowadzonych przez Rafała Grzenię, literaturoznawcę, krytyka literackiego, pisarza.  

Postanowiliśmy uczcić tak piękną rocznicę.                             

Postanowiliśmy uczcić tak piękną rocznicę. Dlatego przygotowaliśmy dla Klubowiczek upominki, poczęstunek. A jak urodziny i to i tort musiał się pojawić na naszym stole. Ponieważ jest to klub książki podczas spotkania towarzyszyła nam powieść. Tym razem były „Śpiewaj ogrody” Pawła Huelle. Drogie Klubowiczki życzymy Wam dużo zdrowia oraz takiego zaangażowania i ciekawości świata i ludzi zaklętych na kartach książek na kolejne 15 lat!

Zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Ksiązki, które odbędzie się 26.07.2022 r. o godz. 13.15.

Anna Krawycińska -Moderator Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, z-ca dyrektora ds. powiatowych

https://www.facebook.com/bibliotekapruszczgdanski/videos/401656181920193