Dzieci, które zmieniły świat…

9.07.2022

Jak myślicie, czy jedno dziecko może zmienić świat i wpłynąć na rząd, państwo, dorosłych? Owszem, może i to nawet bardzo. Przekonuje nas o tym Artur Maciak w książce pt. ,,Mali bohaterowie. Dzieci, które zmieniły świat”.

Kim są mali bohaterowie

Na kartach książki Artura Maciaka znajdziemy łącznie aż 18 ,,małych”bohaterów. Wśród nich m.in. najmłodszą noblistkę Malalę Yousafzasi, Annę Frak czy Janka Melę.  Publikacja porusza ważne i bardzo trudne kwestie, np. walkę z głodem, ubóstwem, nierównościami społecznymi i śmiertelnymi chorobami. Książka objęta m.in. Patronatem Honorowym Rzecznika Praw Dziecka oraz patronatem Kapituły Orderu Uśmiechu.

Dzieci z Dyskusyjnego Klubu Książki

Ta grupka dzieci, a właściwie już młodzieży, przychodzi na spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki już 6 lat! Są to wspaniałe, mądre i wyjątkowe osoby. Oprócz rozmowy o książce dzielą się z moderatorką klubu swoimi radościami i troskami. Są także jej radością i jak to sama niejednokrotnie mówi ,,jej dziećmi”. Dlatego ,,naszym bibliotecznym” młodym klubowiczom życzymy, aby ich wakacje były przede wszystkim bezpieczne. A już troszeczkę później udane i słoneczne. Do zobaczenia!