E-booki w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim

Od stycznia 2020 r. czytelnicy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki publicznej w Pruszczu Gdańskim w ramach projektu „Legimi – konsorcjum pomorskie”  mogą bezpłatnie wypożyczać e-booki.

W ramach projektu osoby zapisane do biblioteki będą miały dostęp do 32 000 e-booków, przede wszystkim z dziedziny literatury popularnej (bestsellery, nowości, kryminały, fantastyka, powieści obyczajowe i romanse) .

Osoby zainteresowane taką formą czytania muszą zgłosić się do biblioteki i odebrać indywidualny kod dostępu. Czytelnik rejestruje się w Legimi na stronie: https://www.legimi.pl/pomorskie podając kod otrzymany w bibliotece, a następnie nazwę użytkownika, adres e-mail i hasło. Od tego momentu może korzystać z usługi przez 30 dni. Kod pobrany musi być aktywowany na wyżej podanej stronie w miesiącu odebrania. Po zarejestrowaniu można wypożyczać dowolną liczbę książek, pobierając je w darmowej aplikacji Legimi. Aplikacja jest dostępna na wszystkich urządzeniach przenośnych (tablety,e-czytniki,smartfony) i wszystkich systemach operacyjnych (ios,Android,Windows 8,10). Każdy czytelnik może czytać w chmurze jednocześnie na dwóch urządzeniach.

Kody dostępu do Legimi będą wydawane w siedzibie Powiatowej I Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu, ul. Wojska Polskiego 34 w ,,Wypożyczalni dla dorosłych” od początku każdego miesiąca.

Liczba kodów, które posiada biblioteka jest ograniczona.

Wypożyczanie jest bardzo proste. Wystarczy tylko :

1.     Przyjść do biblioteki po kod umożliwiający dostęp do konta (karta czytelnika jest niezbędna).

2.     Wejść na https://www.legimi.pl/pomorskie i wpisać numer kodu otrzymany w bibliotece.

3.     Założyć indywidualne konto (dotyczy osób, które takiego wcześniej nie miały)  i zainstalować aplikację Legimi na swoim urządzeniu.

3.      Pobrać wybrane książki na urządzenie.

4.      Cieszyć się czytaniem!

Informacje ogólne:

1.       Czytanie ebooków jest możliwe na większości smartfonów, tabletów, komputerów i czytników.

2.        Publikacje można czytać na dwóch różnych urządzeniach jednocześnie.

3.        Do pobrania książki niezbędny jest dostęp do Internetu, natomiast czytać można w trybie offline.

4.        Kod otrzymany w bibliotece jest ważny do końca miesiąca kalendarzowego.

5.        Czytelnik ma dostęp do swojego konta przez miesiąc od momentu uaktywnienia kodu.

6.        Po otrzymaniu nowego kodu czytane pozycje otworzą się na ostatnio czytanej stronie.

7.        Dostęp do konta umożliwia tworzenie własnej biblioteczki i czytanie nieograniczonej liczby książek.

8.        Dostęp do ebooków jest całkowicie darmowy dzięki pośrednictwu Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim.

Zamknij menu