Home 9 Dyskusyjny Klub Książki 9 Edward Morgan Forster „Powrót do Howards End”

Członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki spotkali się po raz kolejny 18 października br., aby porozmawiać o wydanej w 1910 roku powieści „Powrót do Howards End”.

To opowieść o dwóch rodzinach: Wilcoxów i Schlegelów, które reprezentują odmienne środowiska i wartości. Konflikt ukazany jest na tle starego domostwa Howards End. Właścicielka tego wiekowego, wiejskiego domostwa zaprzyjaźnia się z londyńska intelektualistką. Z tej dziwnej, osobliwej przyjaźni opartej na przyciąganiu się przeciwieństw wynikną  całkiem życiowe konsekwencje. Umierająca  ziemianka wyraża życzenie, aby po jej śmierci właścicielką ukochanej posiadłości została  nowa przyjaciółka. Ostatnia wola wyrażona jest jednak nieformalnie, toteż mąż zmarłej po chwili wahania wyrzuca „testament” do kosza. Czy tak zakończy się ta historia…? Warto sięgnąć po książkę E. M. Forstera, aby dowiedzieć się co było dalej.

Na kolejne spotkanie DKK zapraszamy 16 listopada br. o godz.13.00