Kategorie wiadomości

Wybierz datę i wyświetl wiadomości z tego dnia

Filozoficzne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

16.02.2021

Słowem można zabić, ale i uzdrowić. Mogą odebrać nam chęć do życia albo wręcz przeciwnie uskrzydlić. O mocy słów, łatkach, które często bez powodu przyklejamy innym ludziom, dyskutowali młodzi członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki.

Przyczynkiem do dyskusji bajka filozoficzna ,,Echo naszych słów” Michaela Piquemala. Prosta fabuła, o młodym pasterzu, który usłyszawszy echo swoich słów, przekonany jest o tym, że są drwiny ze strony innych ludzi. Jak się pewnie wszyscy domyślają, w rzeczywistości jest zupełnie inaczej…

Bajka Piquemala, chociaż bardzo krótka, dostarczyła dzieciom tematów do dyskusji na całą godzinę spotkania. Wszyscy byliśmy zgodni, że przypinanie innym ludziom etykietek, oskarżanie, czy też ocenianie, tworzy ranny, które bardzo długo bolą. Dlatego mówmy innym jak najczęściej coś miłego, prawmy komplementy. Mówmy rzeczy, które są w nim dobre.

Loga: Dyskusyjny Klub Książki, Instytut Książki, raodowy program Rozwoju czytelnictwa, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku
Logo: Dyskusyjnego Klubu Książki, Instytutu Książki, Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, Biblioteki Narodowej.