Historia, którą napisało życie

Czasami słyszymy, że ,,tę historię napisało samo życie”. Bywa i tak, że słuchając takiej opowieści, trudno nam uwierzyć, iż jest ona prawdziwa. Czytelnikom biblioteki uczestniczącym w spotkaniu z Ewą Lesińską, także trudno było uwierzyć, iż opowiadana przez nią historia wydarzyła się naprawdę. Ewa Lesińska mieszka w Gdańsku, jest autorką dwóch tomików wierszy: Łza z kropelką miodu (2007) oraz Doliny Snów (2007) a także wydanej w tym roku powieści Łzy smutku, łzy szczęścia, która powstała w oparciu o wydarzenia z życia autorki. Książka opowiada o przeżyciach młodej kobiety, która za cudze czynny trafia do więzienia, gdzie zderza się z nieznanym jej dotąd światem. Pani Ewa przekazała czytelnikom biblioteki kilka cennych rad, które warto zapamiętać: otwarcie okazywać swoje uczucia, nie bać się wzruszeń i łez, i co najważniejsze mieć świadomość tego, że każdemu z nas potrzebny jest drugi człowiek, czyjaś pomocna dłoń i ,,silne ramię”.