Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna • +48 58 682 34 79 • kontakt@biblioteka-pruszcz.pl

Home 9 Dyskusyjny Klub Książki 9 I Zlot Dziecięcych Dyskusyjnych Klubów Książki

 

   Młodzi czytelnicy z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim wzięli udział w zorganizowanym przez WiMBP w Gdańsku, I Zlocie Dyskusyjnych Klubów Książki dla dzieci, który odbył się 20 czerwca  br., w tym roku Bibliotece “Pod Żółwiem”.  Imprezie towarzyszyło rozstrzygnięcie konkursu literackiego na scenariusz do teatrzyku dziecięcego “Marzenia bezdomnego kota”. Główną nagrodą w konkursie była autorska maskotka Kota – Bajkota wykonana przez panie z pracowni Pod Błękitnym Drzewem, premierowy pokaz teatrzyku kukiełkowego według zwycięskiego scenariusza, komplet książek dla dzieci, znanych polskich autorów oraz liczne nagrody niespodzianki. Wśród nagrodzonych znalazła się także czytelniczka pruszczańskiej biblioteki, Ola  Rowicka  

 , której scenariusz, jako jednej z najmłodszych uczestniczek konkursu, został wyróżniony. Rozdaniu nagród towarzyszyła wystawa rysunków i grafik pt: „Koci Świat” Grażyny Sałek-Krüger. Atrakcji podczas zlotu Dyskusyjnych Klubów Książki nie brakowało. Na przedprożach biblioteki miał także miejsce koci festyn czytelniczy, podczas którego dzieci zdobywały kocie sprawności. Po festynie młodzi klubowicze udali się śladami gdańskich legend na wędrówkę ulicą Długą. Na zakończenie spotkania czekała na dzieci słodka niespodzianka.

 

Paulinka i Madzia, jako bajkowy Filemon i Bonifacy.

  

,,KociKociaki na tle serduszek konkurs plastyczny “:

 

 

 

  

  

nasze dzieło .

  

  

Zdobywamy kocie sprawności Smile:

  

    

   zbieramy nagrody .

  

  

            i popisujemy się swoją wiedzą na temat kotów:

 

 

                               .

  

 

 

 

Wędrówka śladami gdańskich legend:

 

 

                                oraz wizyta w Bibliotece na ul. Mariackiej

                         .

  

Jako,że pogoda nam nie dopisywała i robiła psikusy, straaaasznie zmarzłyśmy i z ochotą udałyśmy się na poczęstunek zporganizowany przez miłe Panie  z gdańskiej biblioteki:        nawet dorosli skusili się na pyszneeee żelki.

  

  

Na wszystkich klubowiczów czekały także niespodzianki…., czyli nagrody książkowe i 

 

   lody. Niestety zdjęć już nie mamy, bo… zajęte byłyśmy jedzeniemWink.