Joanna Olech z wizytą w jednej z najładniejszych bibliotek w Polsce

Zdjęcie użytkownika Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim.

Joanna Olech – pisarka i ilustratorka, krytyk i juror konkursów literackich, autorka uwielbianej przez rzesze dzieci Dynastii Miziołków, odwiedziła Powiatową i Miejską Bibliotekę

Publiczną w Pruszczu Gdańskim, na zaproszenie Dyskusyjnych Klubów Książki. Pisarka, chociaż nie była to jej pierwsza wizyta w pruszczańskiej bibliotece, wciąż jest zachwycona jej pięknym wnętrzem oraz ciepłym przywitaniem młodych czytelników. Pani Joanna od pierwszych chwil nawiązała wspaniały kontakt z uczniami, wprost bombardując ich pytaniami. Jaką szkołę trzeba skończyć i ile lat powinno się mieć, by zostać pisarzem oraz czy pisarz może robić błędy – pytała. Odpowiedzi były przeróżne: a to, że aby zostać pisarzem, trzeba ukończyć szkołę pisarką, średnią…, a lat powinno się mieć 30, 50… Tylko przy pytaniu, czy pisarz może robić błędy, dzieci w większości odpowiedziały: NIE! Jakież było zdziwienie, gdy okazało się, że każdy może zostać pisarzem, niezależnie od tego, jaką szkołę skończy i wcale nie musi być ani młody, ani też wiekowy. Błędy także są dopuszczalne, bo od tego są w wydawnictwach redaktorzy i korektorzy, by je poprawiać. Na poparcie swoich słów ilustratorka wymieniła jednego z najsłynniejszych duńskich bajkopisarzy – Hansa Christiana Andersena, który robił straszne błędy.
,,Dofinansowano ze środków Instytutu Książki”