JUŻ SIĘ ZMIERZCHA… SPOTKANIE Z MUZYKĄ POLSKIEGO RENESANSU

,,Już się zmierzcha”

WYKONAWCY:

Joanna Sobowiec-Jamioł – sopran

absolwentka Akademii Muzycznych w Bydgoszczy i Gdańsku w klasach dyrygentury chóralnej i śpiewu solowego, członkini kwartetu wokalno-instrumentalnego Les Femmes, dyrygentka chóru Laudate Dominum. Debiutowała partią Bastienne w operze W.A. Mozarta ,,Bastien und Bastienne”. Współpracowała m.in. z zespołami 441Hz, Goldberg Vocal Ensemble, Chórem Opery Nova w Bydgoszczy. W 2014 r. wspólnie z Michałem Jacaszkiem nagrała muzykę do filmu ,,Badjao. Duchy z morza.”

Wanda Kozyra – lutnia

absolwentka Państwowego Wyższego Konserwatorium Muzyki i Tańca w Lyonie (Francja), studiów podyplomowych w klasie lutni u Rolfa Lislevanda w Staatliche Schule für Musik (Trossingen). Występowała m.in. podczas festiwalu Anima Musica w Polsce, Les Musicales en Auxois, FestiwaluSimiane-la Rotonde, Jean de la Fontaine, muzyki dawnej w Callas. W 2000 roku stworzyła stowarzyszenie La Cortesia. Obecnie prowadzi klasę lutni na wydziale muzyki dawnej Regionalnego Konserwatorium w Lyonie  i w konserwatorium regionalnym  w Romans (Francja).

1 sierpnia 2014 r. – piątek – godz. 1900

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim ul. Wojska Polskiego 34

WSTĘP WOLNY!!!