Home 9 Dyskusyjny Klub Książki 9 Kiedy Pani Złość przychodzi z wizytą…

Wszyscy doskonale wiedzą, że złość i agresja nie przynoszą nic dobrego, niestety czasami te brzydkie uczucia nagle nas dopadają  i nie chcą opuścić.

Jak się wtedy zachować, poradzić z negatywnymi emocjami, dyskutowali klubowicze z Katolickich Szkół Niepublicznych. Tematów do dyskusji dostarczyły opowiadania terapeutyczne pt. Kiedy Pani Złość przychodzi z wizytą Eriki Meyer-Glitzy. Dzieci poznały Pawła Porywczego, Panią Złość i Pana Gniew, których nagłe wybuchy złości, prowadziły do nieprzyjemnych sytuacji zarówno w domu, jak i w szkole. Młodzi klubowicze zgodnie doszli do wniosku, że zbyt nerwowe i agresywne reagowanie, nigdy nie przynosi nic dobrego. Uczniowie wzajemnie podpowiadali sobie, jak sobie radzić, gdy przychodzi do nas Pani Złość: pójść na boisko i pograć w pikę, poczytać książkę:-) lub też zwyczajnie porozmawiać z przyjacielem.