Home 9 Dyskusyjny Klub Książki 9 Klubowicze DKK dla dzieci o tajemnicach ,,13. skrytki„ Kaliny Jerzykowskiej i Wojciecha Karwackiego

Jak zachowujemy się, gdy słyszymy słowo TAJEMNICA??? Nadstawiamy uszu i zapartym tchem czekamy na jej wyjawienie. Gorzej jest jeśli wiemy, że ktoś nam bliski posiada jakiś sekret i ukrywa go przed nami. Wówczas nurtuje nas ciekawość i za wszelką cenę chcemy poznać ów sekret. Taką nieodpartą chęć poznania tajemnicy mają bohaterowie książki Kaliny Jerzykowskiej i Wojciecha Karwackiego pt. ,, 13. Skrytka”, która była tematem rozmów na kolejnym już spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Paulinka – jedna z uczestniczek klubu tak pisze o książce:

Książka pt. ,,13. Skrytka” opowiada nam o tym, iż musimy umieć się dzielić a także, iż nie powinniśmy ukrywać niektórych tajemnic. Możemy się także dowiedzieć, jak wspaniale jest wspominać dzieciństwo, gdy jest się już dorosłym. Ta książka nauczyła mnie także, że warto jest czytać, gdyż możemy się wiele dowiedzieć. Podczas lektury ,,13.skrytki”czytamy np.o ,,Samochwale, która w kącie stała” i dowiadujemy się, że nie warto jest przechwalać się. Powinniśmy cieszyć tym co mamy! Dowiedziałam się także, że warto jest zostawiać sobie różne rzeczy np. książki, by móc je później przekazać innym, np. swojemu wnuczkowi lub wnuczce.

Paulina Strzelec

Zapraszamy na kolejne spotkania DKK dla dzieci po wakacjach.

Klubowicze z dyplomami i … nagrodami. Od lewej:

Paulinka, Michał, Madzia oraz moderatorka Anita Kotwa-Kąkol.