Kronika wydarzeń

Działalność kulturalna biblioteki to nie tylko spotkania, autorskie, biesiady literackie. To także wystawy, wernisaże i koncerty. O  wybranych wydarzeniach przeczytać można poniżej:

Zbigniew Buczkowski – polski aktor filmowy i estradowy. Do filmu trafił przypadkiem: Andrzej Kondratiuk powierzył mu rolę kelnera w filmie “Dziewczyna do wzięcia” (1972). Buczkowskiemu bardzo przypadła do gustu praca aktora i postanowił zmienić zawód. Szybko zyskał popularność. W 1972 wystąpił w serialu “Gruby”. Grał w “Polskich drogach” (1976) Ryśka, partyzanta GL. Pojawił się również w małych rolach w “Przepraszam, czy tu biją?” Marka Piwowskiego oraz serialu “07 zgłoś się”.

07.03.2015 r.


Szewach Weiss – izraelski polityk, profesor nauk politycznych, przewodniczący Knesetu (1992–1996) i ambasador Izraela w Polsce (2001–2003). Spotkanie dotyczyło książki „Spotkania raz jeszcze”, w której autor odnosi się m.in. do swoich rozmów przeprowadzonych z ludźmi polityki i kultury.

30.01.2016 r.

Janina OchojskaJedna z najbardziej znanych polskich działaczek społecznych szczerze i przenikliwie mówi o świecie, którego nie zobaczymy w mediach. O miejscach, w których najgorsze zło spotyka się z największym dobrem. O tym, jak pomagać naprawdę, a nie na niby – tak, by tę szalę przeważyć.  Janka Ochojska wraz z Polską Akcją Humanitarną od dwudziestu dwóch lat dociera z pomocą do ponad czterdziestu krajów. Dzięki niej i PAH m.in. powstały domy dla ofiar tajfunu na Filipinach i studnie w Sudanie Południowym. Aby wydobyć z opresji najbardziej potrzebujących, szefowa PAH zdobywa fundusze, zapewnia bezpieczeństwo pracownikom na misjach w krajach ogarniętych konfliktem zbrojnym, przekonuje do robienia rzeczy niemożliwych. Codziennie pokonuje nie tylko własne ograniczenia, ale i bariery stawiane przez organizację, rządy, a nawet osoby, którym niesie wsparcie.

14.05.2016 r.