Książka na receptę – czyli bibliotekarki polecają książki!

17.07.2020

Akcja ,, Książka na receptę” wzorowana jest na mechanizmach sprawdzonych w Stanach Zjednoczonych. 30 lat temu pediatrzy z Boston Medical Center zaczęli przepisywać na receptach, zamiast leków, czytanie. Po kilku latach wyniki rozwojowe dzieci pod taką opieką wzrosły ponad średnią. Tym samym, udowodniono, że codzienne czytanie dzieciom przynosi wymierne efekty. A dla każdego rodzica zalecanie lekarza, jest skuteczniejsze niż inne formy przekonywania. My pragniemy jednak, by takie repety otrzymywali od nas i dorośli czytelnicy!

Dlatego też wypisujemy Państwu receptę na książkę Marii Paszyńskiej pt. ,,Wiatr ze wschodu. Czas białych nocy”.

Nowa powieść autorki bestsellerowej serii Owoc Granatu.

Jest początek XX wieku. Chwieje się ustalony porządek społeczny. Nad Europą gęstnieją ciemne chmury…Obdarzona niezwykłą wyobraźnią Ukrainka Anastazja Szewczenko próbuje odnaleźć własną tożsamość po traumatycznym dzieciństwie i na nowo nauczyć się ufać. Kazimierz Stawicki, polski „złoty młodzieniec”, opuszcza rodzinną Warszawę i wyrusza w świat w poszukiwaniu przygód. Drogi tych dwojga krzyżują się w Petersburgu, mieście spełnionych snów i upojnych białych nocy. Anastazja i Kazimierz są jak ogień i woda. Dzieli ich wszystko – narodowość, przekonania, doświadczenia – a mimo to los pcha ich ku sobie.Wkrótce nastaje czas rewolucji, a demony przeszłości domagają się zemsty. Czy w świecie zwalczających się ideologii jest jeszcze nadzieja na prawdziwe uczucie?”Czas białych nocy”, tom pierwszy serii Wiatr ze Wschodu, to epicka powieść dla wielbicieli “Anny Kareniny” i “Doktora Żywago”.

Poleca: Anita Kotwa-Kąkol

Źródło opisu i okładki książki: https://publicat.pl/ksiaznica/oferta/literatura-wspolczesna/wiatr-ze-wschodu-czas-bialych-nocy

Wiatr ze wschodu. Czas białych nocy

Kategorie wiadomości

Wybierz datę i wyświetl wiadomości z tego dnia

grudzień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Skip to content