Książki dla dzieci online

18.03.2021

W naszym poprzednim artykule ,,Książki dla dzieci online” polecaliśmy Państwu darmowe strony z książeczkami dla maluchów. Dzisiaj chcemy podpowiedzieć, gdzie szukać takiej literatury dla dzieci 6 letnich.

Dlaczego czytanie dzieciom jest tak ważne?

Zanim jednak pokażemy, gdzie można znaleźć literaturę dla nieco starszych dzieci, przypomnimy, dlaczego książka jest tak ważna w życiu naszych pociech. Ciągła gonitwa, praca w domu przy komputerze sprawiają, że mamy coraz mniej czasu dla naszych dzieci. Niestety też w wielu domach, telewizor zastąpił jeden z najbardziej cennych sposobów spędzania rodzinnych chwili, jakim jest czytanie dzieciom książek. A to właśnie książka dostarcza wiedzy o świecie, systematyzuje i uczy myślenia. To z kolei prowadzi do rozwoju intelektualnego.

Reasumując: śledzenie fabuły i wiązanie ze sobą wydarzeń kształci u naszych dzieci myślenie przyczynowo – skutkowe, a to z kolei rozwija sprawność umysłową  i umiejętność kojarzenia. Każde nowe wydarzenie, o którym czyta dziecko, powoduje, że zaczyna ono zastanawiać się nad związkami i z wydarzeniami poprzednimi, a czasami nawet nad całością utworu. Dziecko uczy się, więc, rozważając poszczególne fakty, podporządkowywać je głównej myśli przewodniej. Jeśli nie macie drodzy Rodzice siły, by poczytać, wystarczy, że posłuchacie razem z pociechami, jak ktoś inny czyta.

Adresy stron internetowych z książkami online dla 6 latków

Dzisiaj podpowiadamy, gdzie znaleźć darmowe książki dla dzieci online dla 6 latków.
1.http://bajki-zasypianki.pl/czytanki-dla-dziecii-dla-dziecia-dzieci – bajki do czytania. Tutaj możesz przeczytać swojemu dziecku bajkę z pomocą każdego urządzenia – komputera, smartfona czy tabletu.
2. http://www.bajkownia.org/czytaniebajek – krótsze i dłuższe utwory dla maluchów i dzieci nieco starszych.
3. https://app.box.com/shared/f33cnc0izd – darmowy ebook z bajkami do bezpośredniego pobrania.
4. http://www.nexto.pl/ebooki/dla_dzieci_i_mlodziezy_c1038.xml#filters:p0.
5. http://bajkidladzieci.net/do-poczytania.php –  tu znajdziecie klasykę bajek, takich jak: Czerwony kapturek, Kopciuszek i Kaczka dziwaczka.

Kategorie wiadomości

Wybierz datę i wyświetl wiadomości z tego dnia

wrzesień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Skip to content