Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna • +48 58 682 34 79 • kontakt@biblioteka-pruszcz.pl

Home 9 Aktualności 9 Książki dla dzieci online

W naszym dzisiejszym artykule pokażemy, gdzie można znaleźć darmowe książki online dla dzieci w wieku 10-12 lat.

Dlaczego warto czytać?

Dzieci w wieku 10-12 lat już bardzo dobrze czytają. Dlatego ten wpis nie będzie kierowany do rodziców, ale do samych dzieci. Zanim jednak odeślemy Was do konkretnych storn, przypomnimy, dlaczego czytanie jest tak ważne. Czytanie książek przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim rozwija słownictwo oraz wyobraźnię, a co za tym idzie sprawia, że pomaga w opisywaniu swoich myśli czy uczuć. A teraz uwaga, drogie dzieciaki, czytanie pomaga również  w pisaniu! Mając bogatsze słownictwo lepiej się komunikujemy się z innymi ludźmi i lepiej umiemy przekazać, przelać na papier swoje myśli. A przecież w szkole musicie pisać rozprawki, wypracowania i charakterystyki, prawda? Czytanie pogłębia wiedzę, rozwija nasz mózg. Z każdej przeczytanej książki dowiadujemy się przecież czegoś nowego. Ponadto książki są nieocenionym źródłem poprawy koncentracji oraz pamięci. Dlatego zachęcamy do sięgania po po nie.

Książki dla dzieci 10 – 12 lat

1. http://miastodzieci.pl/bajki/  – fantastyczne bajki do czytania i oglądania.

2. http://www.yummy.pl/library/pl/main/pl/bajki – ogromna ilość bajek a także lektury szkolne. Książki można zarówno czytać online, jak i słuchać wersji audio.

3. http://basn.pl/wierszyki/ – na tej stronie znajdziesz zabawne i mądre wierszyki.

4. http://www.swiatksiazki.pl/e-book-za-0zl/ – w spisie znajdują się różne darmowe e-booki, w tym sporo książek i lektur dla dzieci w różnym wieku. W Świecie Książki możemy również pobrać e-booki w dwóch formatach – EPUB i MOBI.