Lekcja patriotyzmu z kotkiem Mruczkiem

Dzień 11 listopada jest bardzo ważnym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dzieci z Żuławskiego Słonecznika,   które przybyły do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim na zajęcia biblioterapeutyczne z Anną Krawycińską, wykazały się ogromną wiedzą na temat listopadowego święta narodowego. Niemal wszyscy uczestnicy chórem wymieniali polskie symbole narodowe: biało-czerwoną flagę oraz godło, na którym widnieje biały orzeł w koronie na czerwonym tle. Podopieczni Żuławskiego Słonecznika pochwalili się także znajomością wiersza Władysława Bełzy pt. ,,Katechizm polskiego dziecka”( znanego także po tytułem ,,Wyznanie wiary dziecięcia polskiego”), którego przepiękne słowa stanowią wspaniałą wykładnię patriotyzmu:

– Kto ty jesteś?
– Polak mały.