Home 9 Polecamy książki 9 LUCYNA OLEJNICZAK – KOBIETY Z ULICY GRODZKIEJ. HANKA

,,Kobiety z ulicy Grodzkiej. Hanka”

Jest to powieść o klątwie, trudnych relacjach rodzinnych, ale i o konieczności wybaczania, przywołująca ducha dziewiętnastowiecznych sag we współczesnym wydaniu. W 1890 roku, w piwnicy pod apteką, przychodzi na świat Wiktoria, nieślubna córka aptekarza i młodej służącej, Anny. Już w momencie narodzin mała skazana jest na śmierć, gdyż ojciec pozbywa się wszystkich swoich potomków z nieprawego łoża. Tego samego dnia Klementyna, żona aptekarza, też rodzi córkę, jednak dziewczynka zaraz umiera. Akuszerka w tajemnicy zamienia noworodki i w ten sposób ratuje życie małej Wiktorii. Wyczerpana trudnym porodem Anna umiera, nie wiedząc, że jej córka przeżyje. Przed śmiercią przeklina aptekarza i jego potomnych, w tym, niestety, i własne dziecko.

Źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Kobiety_z_ulicy_Grodzkiej__Hanka-p-33460-.html

POLECA: BOGUMIŁA JANKOWSKA

error: