Mała książka-wielki człowiek

20.11.2023

Dyrekcja oraz pracownicy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim przypominają rodzicom o trwającej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, w ramach której otrzymacie bezpłatną Wyprawkę Czytelniczą dla swojego przedszkolaka.

Krótko o akacji #Mała książka- wielki człowiek

Projekt jest realizowany przez Instytutu Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo „Mała Książka – wielki człowiek” we współpracy bibliotekami publicznymi. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę biorącą udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. Przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie generacyjne „Mała książka – wielki człowiek”. 

Twoje dziecko nie ma jeszcze karty bibliotecznej? Nic straconego. Wystarczy, że przyjdziesz i zapiszesz je do biblioteki.

PODARUJ SWOJEMU DZIECKU NAJPIĘKNIEJSZĄ PRZYGODĘ ŻYCIA!

#wielkiczłowiekwbibliotece

Kategorie wiadomości

Wybierz datę i wyświetl wiadomości z tego dnia

grudzień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Skip to content