Home 9 Polecamy książki 9 MARIA KALINA – PASAŻER TRZECIEJ KLASY. OFIARY REŻIMU STALINOWSKIEGO OSKARŻAJĄ

,,Pasażer trzeciej klasy. Ofiary reżimu stalinowskiego oskarżają”

Zbeletryzowana opowieść córki byłego żołnierza AK, aresztowanego po wojnie przez służbę bezpieczeństwa i przetrzymywanego bez wyroku  przez długie miesiące. Po trwającym kolejne dwa lata procesie pokazowym, ojciec Autorki został skazany na karę śmierci, zamienioną później na dożywotnie więzienie. Autorka, jako kilkuletnie dziecko, wraz ze swoją siostrą towarzyszyła matce w rzadkich widzeniach z ojcem, którego znała tylko z jej opowieści i z fotografii. Dopiero, jako dorosła osoba zdecydowała się, opowiedzieć o  tamtych latach.

error:
%d bloggers like this: