Home 9 Aktualności 9 Narodowe Czytanie – ,,Balladyna” Juliusza Słowackiego

W sobotę, 5 września, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim po raz kolejny wzięła udział w Narodowym Czytaniu. W trakcie dziewiątej już odsłony czytane było wybitne dzieło polskiego romantyzmu, tj. Balladyna Juliusza Słowackiego” Tegoroczną lekturę czytali: senator Ryszard Świlski, starosta gdański Stefan Skonieczny, historyk oraz prezes Stowarzyszenia “Wczoraj, Dziś i Jutro” Marek Kozłow, aktor Daniel Saulski, panie bibliotekarki. Mimo niesprzyjającej tego dnia aury, pracownicy pruszczańskiej książnicy i zaproszeni goście, nie poddali się i prezentowali dla przechodniów i mieszkańców ,,Balladynę”.